Katedra Historii Nowożytnej

90-219 Łódź ul. A. Kamińskiego 27a tel. 48 42 635 43 31

Dnia 8 grudnia 2017 r. w Sali Rady Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) odbył się Jubileusz 60-lecia urodzin prof. zw. dra hab. Zbigniewa Anusika, połączony z wręczeniem dedykowanej Jubilatowi książki pt. Sic erat in votis. Studia i szkice ofiarowane Profesorowi Zbigniewowi Anusikowi w sześćdziesiątą rocznicę urodzin, która ukazała się pod redakcją dr Małgorzaty Karkochy i dra Piotra Robaka, nakładem wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Uroczystość została przygotowana przez Katedrę Historii Nowożytnej UŁ, której Pan Profesor jest kierownikiem. W spotkaniu uczestniczyli Jego Magnificencja Rektor UŁ, prof. dr hab. Antoni Różalski, Kolegium Dziekańskie Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, dyrekcja Instytutu Historii, przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego (PTH) z prof. drem hab. Krzysztofem Mikulskim na czele, władze Oddziału PTH w Łodzi, w Zarządzie którego zasiada prof. Z. Anusik, licznie reprezentowani pracownicy Wydziału Filozoficzno-Historycznego naszej Almae Matris, autorzy tekstów do księgi jubileuszowej, wreszcie studenci, uczniowie, przyjaciele i rodzina Pana Profesora.

Po uroczystości nastąpiły życzenia i gratulacje składane na ręce Pana Profesora. Była także okazja do zrobienia sobie z nim wspólnej, pamiątkowej fotografii. Profesorowi Z. Anusikowi gratulujemy tego pięknego jubileuszu i życzymy mu zdrowia, dalszych sukcesów naukowych oraz wielu jeszcze ciekawych książek i artykułów.

Fotorelacja z uroczystości w Galerii.

22.12.2017 r.


 

Katedra Historii Nowożytnej przygotowuje księgę jubileuszową dedykowaną Panu Profesorowi Zbigniewowi Anusikowi. W 2017 r. Pan Profesor ukończy 60 lat. Jest to doskonała okazja do upamiętnienia jego pracy naukowo-dydaktycznej oraz działalności administracyjnej.


W dniu 8 grudnia (piątek) o godzinie 16.00 w sali Rady Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Kamińskiego 27a) odbędzie się uroczyste wręczenie księgi jubileuszowej Panu Profesorowi Zbigniewowi Anusikowi. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

plakat